Zaznacz stronę

Największą zaletą mieszkania w domku jednorodzinnym jest niewątpliwie bliski kontakt z naturą, głównie poprzez posiadanie własnego kawałka ziemi. Dobrze zaprojektowany i zadbany ogród to prawdziwa ozdoba każdej parceli mieszkalnej. Niezależnie od rozmiaru działki budowlanej, warto zadbać, by teren wokół budynku prezentował się estetycznie i był jak najbardziej użytkowy, bowiem jest to wizytówka obiektu, którą widzą sąsiedzi i przyjeżdżający do nas goście. Należy też zadbać o odpowiednie oświetlenie. Jak? Przeczytaj i się przekonaj.

Dlaczego oświetlenie ogrodu jest ważne?

Jednym z ważniejszych elementów, zaraz po miękkiej trawie i zasadzonych drzewkach, są odpowiednio podświetlone strefy w ogrodzie. Warto wybrać kilka rodzajów produktów, takich jak lampy, reflektory, a także kinkiety. Dzięki nim cała sceneria wokół budynku ulegnie zmianie i sprawi, że miejsce to będzie nastrojowe.

W naszym asortymencie znaleźć można niezliczone typy dekoracyjnego oświetlenia ogrodowego do różnych stref. Bez problemu można je dopasować do stylu aranżacji terenu wokół posesji, a także zasobów finansowych, którymi dysponujemy. Ze względu na narażenie na różne czynniki atmosferyczne, lampki muszą być wykonane z solidnych materiałów.

Oferujemy między innymi lampy ogrodowe w formie słupków, kule i kostkę brukową LED, reflektory, oprawy najazdowe LED oraz świecące kamienie. Artykuły te można rozmieścić w różnych strefach ogrodu i je podświetlić w efektowny sposób. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się świecąca kostka brukowa, która subtelnie podświetli punktowo podjazd i nie tylko.

Które strefy w ogrodzie muszą zostać oświetlone?

Niezaprzeczalnie pierwszą i najważniejszą strefą w ogrodzie, która powinna zostać podświetlona są okolice wejścia do domu. Wówczas warto pomyśleć o umieszczeniu lampek nad drzwiami zewnętrznymi i w miejscu zejścia na taras. Kolejnym elementem ogrodu do podświetlenia jest ciąg komunikacyjny. Światło powinno zatem padać na ścieżki, alejki, a także pas wzdłuż podjazdu. Warto pomyśleć nad wyłożeniem alejek świecącą kostką brukową.

Lampy tego rodzaju mogą mieć charakter dekoracyjny, najważniejsze, by światło było dobrze widoczne i obejmowało jak największą powierzchnię. Jeśli w ogrodzie znajdują się schody, je również należy oświetlić, głównie ze względu na bezpieczeństwo domowników, a zwłaszcza dzieci. Ponadto strefą w ogrodzie do podświetlenia jest także miejsce, w którym znajdują się budynku gospodarcze, altanki, miejsce do grillowania, a także taras. W takich miejscach dekoracyjne oświetlenie LED będzie bardzo funkcjonalne.