Najczęściej zadawane pytania

oraz odpowiedzi ...
Czy po świecącej kostce brukowej można jeździć samochodem?
Tak, świecące kostki brukowe LedBruk są produktami, które wytrzymałością na nacisk dorównują zwykłym kostkom brukowym. Testy dowiodły, że nasze kostki wytrzymują nacisk statyczny równy 8000 kg. Świecące Kostki Brukowe są więc pełnoprawną oprawą najazdową, po której można jeździć samochodem i używać tak, jak zwykłej kostki brukowej.
Czy kostki Brukowe LedBruk są wodoodporne?

Tak, świecące kostki brukowe LedBruk są produktem wodoodpornym – posiadają one stopień ochrony IP67 potwierdzony przez Zakłady Badań i Atestacji ZETOM im. Prof. F. Stauba w Katowicach. Zakład ten posiada akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji Laboratorium Badawcze i Wzorcujące, Jednostkę Certyfikującą oraz jest notyfikowana w Unii Europejskiej pod numerem 1436. Dla wnikliwych… Na potrzeby klasyfikacji stopnia ochrony zapewnianej przez obudowy przed dostępem do części niebezpiecznych, wnikaniem obcych ciał stałych, wnikaniem wody opracowano system podawania dodatkowych informacji związanych z taką ochroną. Oznaczenie stopnia IP składa się z liter IP i dwóch (czasem czterech) znaków, z których pierwszy oznacza odporność na penetrację ciał stałych, a drugi na penetrację wody.

Czy Świecącą Kostkę Brukową LedBruk można myć tak samo jak zwykłą kostkę brukową?
Tak, Świecąca Kostka Brukowa może być myta dokładnie tak samo, jak zwykła kostka brukowa – można do jej mycia stosować myjkę ciśnieniową.
Jak usunąć zarysowania na Świecącej Kostce Brukowej LedBruk?

Kostki których górna powierzchnia jest gładka (np. Nostalit, Holland, Rocdeco) mogą w dłuższym czasie użytkowania być podatne na zarysowania. Można je bardzo łatwo usunąć stosując miękką szmatkę nasączoną acetonem lub zmywaczem do paznokci (zawierającym aceton). Wystarczy kilkukrotnie potrzeć szmatką rysę i rysa zostanie usunięta.

Na co Świecąca Kostka Brukowa nie jest odporna?
Świecąca kostka brukowa LedBruk nie jest odporna na organiczny rozpuszczalnik – Aceton. Klosz kostki poddany działaniu Acetonu ulega powolnemu rozpuszczaniu. Jest to jedyny związek, z którym klosz kostki wchodzi w reakcję.
Dlaczego wybrać Świecące Kostki Brukowe naszej produkcji?

Istnieje szereg powodów, dla których warto kupić Świecące Kostki Brukowe naszej produkcji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze:

  1. Każda z naszych opraw jest wyposażona w puszkę hermetyczną zapewniającą szczelność oprawy. Połączenia elektryczne znajdują się wewnątrz puszki co zapewnia ich trwałość i niezawodność.
  2. Montaż jest bardzo łatwy i można go wykonać we własnym zakresie – wystarczą dwa śrubokręty (krzyżakowy + mały płaski i dwa klucze płaskie nr 21.
  3. Do produkcji naszych kostek nie stosujemy dostępnych na rynku standardowych modułów świecących, czy pociętych pasków LED. Źródłem światła w naszych kostkach jest zaprojektowany i produkowany przez nas, dedykowany moduł LED. Do jego produkcji wykorzystaliśmy markowe diody firmy Cree – światowego lidera w dziedzinie produkcji diod świecących. Dzięki temu rozwiązaniu nasze produkty charakteryzuje najwyższa jakość źródeł światła oraz pełna powtarzalność kolorystyczna barwy światła każdej oprawy.
  4. W naszych produktach stosujemy stale napięcie zasilania 24V – produkt jest bezpieczny i nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia człowieka.
  5. Nasze produkty są przebadane przez niezależną jednostkę certyfikującą – Zakłady Badań i Atestacji ZETOM z Katowic. Nasze produkty są wodoodporne i w pełni bezpieczne.
  6. Na nasze produkty udzielamy 4-letniej gwarancji.
  7. Posiadamy 5 lat doświadczenia z produktem na rynku Polskim.
  8. Współczynnik reklamacji naszych produktów utrzymuje się na poziomie 0,1%.
  9. Nie jesteśmy tylko firmą produkcyjno-handlową – wspieramy naszych kontrahentów i klientów w zakresie doradztwa – zarówno w projektowaniu oświetlenia, doboru Świecącej Kostki Brukowej, jak i w procesie instalacji opraw.
  10. Zaufało nam ponad 3000 klientów – możesz dołączyć do tego grona i cieszyć się innowacyjnym oświetleniem już teraz!
Materiały do pobrania

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami w formie plików PDF

 

Katalog produktów
Instrukcja montażu Świecącej Kostki Brukowej
Warunki gwarancji 
Formularz reklamacji

 

Zadaj nam pytanie

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu