Zaznacz stronę

Najczęściej zadawane pytania

oraz odpowiedzi ...
Zasilanie 24V DC. Dlaczego produkty LedBruk® są bezpieczne dla użytkownika?

Oświetlenie niskonapięciowe 24V cieszy się coraz większą popularnością nie tylko w zastosowaniach dla światła awaryjnego oraz oświetlenia ogrodowego, ale coraz częściej także w budynkach komercyjnych i prywatnych domach, gdzie w porównaniu z oświetleniem tradycyjnym 230V może zaoferować znacznie większą energooszczędność, wydajność, łatwość montażu i znacznie szerszy wybór kolorów czy temperatury światła.

Jakie są zalety zastosowania takiego rozwiązania i czym oświetlenie 24V różni się od tradycyjnego oświetlenia 230V? Oświetlenie niskonapięciowe 24V to oświetlenie działające pod tzw. napięciem bezpiecznym, czyli nie zagrażającym człowiekowi oraz zwierzętom i nie stwarzającym ryzyka porażenia prądem podczas samodzielnej instalacji czy wymiany elementów oświetleniowych.

To ogromna zaleta tego typu rozwiązań, dzięki której coraz więcej osób chętnie korzysta z możliwości oświetlenia niskonapięciowego nie tylko w warunkach podwyższonego ryzyka (np. wilgotnego powietrza w łazienkach, kuchniach czy na zewnątrz), ale także w mieszkaniach. Najlepszym przykładem oświetlenia działającego pod niskim napięciem 24V są taśmy i paski LED, które możemy dowolnie montować w domu podłączając je do standardowego gniazdka elektrycznego poprzez odpowiedni zasilacz.

Ważną cechą oświetlenia i instalacji niskonapięciowych jest możliwość przygotowania ich samodzielnie, bez pomocy elektryka, a najczęściej także bez specjalistycznej wiedzy z zakresu oświetlenia. W przypadku montażu zewnętrznego, instalacja może być zakopana na małej głębokości lub poprowadzona na powierzchni, co jest jej kolejną ogromną zaletą wykorzystywaną m.in. przy montażu oświetlenia wokół domu, oświetlenia ogrodowego czy oświetlenia elewacji.

Oświetlenie 24V a 230V
Analizując możliwości i właściwości oświetlenia 12V i 230V można dostrzec wiele różnic pomiędzy nimi, największą wydaje się być kwestia bezpieczeństwa – instalacje 24V można budować i rozbudowywać samodzielnie, bez obaw o porażenie prądem czy zagrożenie dla zwierząt i dzieci. Instalacje takie mogą także bez problemu działać w środowisku o wyższym poziomie wilgotności, w budynkach komercyjnych czy na zewnątrz, bez potrzeby stosowania dodatkowych osłon bezpieczeństwa.

Drugą, równie wyraźną różnicą jest skalowalność instalacji: dla rozwiązań niskonapięciowych ograniczeniem jest tak naprawdę moc zasilacza, z jakiego korzystamy – przy oświetleniu 230V możliwości instalacji są odpowiednio wyliczone i nie ma możliwości, by dowolnie łączyć ze sobą kolejne elementy oświetlenia bez przekazywania pełnych 230V przez całą instalację. W przypadku wspomnianych wcześniej jako przykład taśm LED możliwe jest dowolne dopinanie kolejnych elementów i jeśli zasilacz nie będzie już wytrzymywał, może zmniejszyć się jasność świecenia, jednak nie dojdzie do sytuacji w której elementy dostaną za dużo prądu i zostaną przepalone.

Najważniejsze zalety oświetlenia niskonapięciowego
Większość instalacji niskonapięciowych opiera się współcześnie o lampy LED, które dzięki swojej konstrukcji są wyjątkowo energooszczędne, zachowują długą żywotność i ze względu na duże zróżnicowanie form oraz wielkości diod mogą być stosowane właściwie w każdych warunkach. To z tego względu wykorzystuje się je m.in. jako oświetlenie awaryjne w budynkach, zasilane spoza sieci energetycznej. Oświetlenie takie dopuszcza zastosowanie różnych rodzajów opraw i modeli lamp, a także łatwy montaż oświetlenia podwieszanego (np. pod sufitem) bez konieczności dodatkowego przedłużania instalacji 230V.

Oświetlenie niskonapięciowe jest w gruncie rzeczy wodoszczelne – od dawna montuje się je w miejscach narażonych na wilgoć, w tym kuchniach i łazienkach, ale także w warunkach przemysłowych czy na zewnątrz. Niewątpliwą zaletą niskonapięciowych instalacji są też ich niewielkie rozmiary – kable są znacznie cieńsze i bardziej dyskretne, więc łatwo zamontować je np. na sklepowych wystawach, w podwieszanych sufitach kuchennych, szafkach, czy wewnątrz samochodów dostawczych i w przyczepach kampingowych.

Z perspektywy wygody i bezpieczeństwa użytkowania, oświetlenie niskonapięciowe jest zdecydowanie wyborem wartym uwagi, nie tylko w zastosowaniach biurowych i komercyjnych, ale także domowych. Ogromna dowolność w zakresie montażu i możliwości rozbudowywania instalacji oraz dostępność bardzo zróżnicowanych rozwiązań oświetlenia niskonapięciowego sprawia, że możliwości dla oświetlenia domu, ogrodu, biura, elewacji czy wnętrz użytkowych są nieograniczone.

Jaka jest różnica pomiędzy Kostką Brukową LED RGB+W lub mono-kolor a RGB+CCT .

​Co wyróżnia oświetlenie LedBruk w wersji RGB+CCT?

Unikalną cechą kostek LedBruk w nowej wersji jest technologia RGB + CCT (RGB correlated color temperature). Źródła światła wykonane w tej technologii posiadają trzy rodzaje diod: RGB, białe ciepłe oraz białe zimne.

Regulacja temperatury barwowej koloru białego jest płynna – analogicznie do możliwości płynnej zmiany koloru światła z diod RGB.

CCT czy RGB + CCT?

“Skorelowana temperatura barwowa” w skrócie CCT to nic innego jak możliwość płynnej zmiany barwy od ciepłej 2700K do zimnej 6500K , wraz z mozliwością ściemniania.
RGB+CCT wariant ten dodatkowo posiada zestaw diod RGB, które dają użytkownikowi dostęp do pełnej palety barw. Dzięki połączeniu tych dwóch technologii produkty marki LedBruk mogą oprócz funkcji oświetleniowych pełnić również funkcję rewelacyjnej dekoracji która zachwyci wszystkich
pełną gamą kolorów świecenia.

Linia produktów RGB+CCT – Inteligentne oświetlenie LedBruk. Dopasuj światło do swojego rytmu dnia. W aplikacji mobilnej łatwo ustawisz również swój indywidualny harmonogram dnia, aby wstawać pełnym energii oraz łagodnie szykować się do snu. LedBruk pozwoli zrelaksować się po ciężkim dniu, z kolei automatyczne ustawienia włączania i wyłączania się świateł LedBruk pozwolą Ci zadbać o bezpieczeństwo Twojego domu. Z każdego miejsca na Ziemi ustaw świetlenie w aplikacji tak, aby automatycznie włączało się, gdy wieczorem wracasz do domu.

"Safe&Quick" System Puszek (Muf) hermetycznych LedBruk® IP68

Jakość i niezawodność połączeń elektrycznych oraz okablowania w systemie oświetleniowym jest równie istotna jak układy zasilania czy same oprawy świetlne. Puszki hermetyczne idealnie nadają się do wykonywania wszelkich połączeń lub rozgałęzień instalacji wykonywanych w ziemi, na zewnątrz budynków lub
w pomieszczeniach narażonych na wilgoć.

Zastosowanie i główne zalety:

  • Instalacje elektryczne, gruntowe, natynkowe do 230V.
  • klasa szczelności IP68 potwierdzona Certyfikacją Instytutu Zetom Katowice.
  • małe rozmiary puszek pozwalają na oszczędność miejsca nawet do 40 % w porównaniu z puszkami dostępnymi na rynku,
  • przezroczysta obudowa do kontroli wzrokowej prawidłowego ułożenia oraz odpowiedniej długości odizolowania przewodów,
  • komfortowe uszczelnienie przewodów przy użyciu niewielkiej siły i śrubokręta krzyżakowego,
  • dowolna kombinacja różnorodnych przewodów o przekrojach od 4 mm2 do 9 mm2,

undefined

undefined

undefined

undefined

 

Czy sterowniki BleBox zachowują parametry po zaniku zasilania. Czy mają pamięć ustawień?

Czy można ustawić lampy na żądaną temperaturę barwową, np. ciepłą biel, i następnie wielokrotnie włączać i wyłączać je za pomocą przełączników bez zmiany temperatury barwowej na zimną biel? W tym artykule omówimy, jak to zrobić z wykorzystaniem sterowników oświetlenia BleBox wLightBox oraz lamp CCT (o regulowanej temperaturze barwowej).

Tak, możliwe jest ustawienie lamp CCT (o regulowanej temperaturze barwowej) na żądaną temperaturę barwową, na przykład na ciepłą biel, i późniejsze wielokrotne włączanie i wyłączanie ich za pomocą przełączników bez zmiany temperatury barwowej na zimną biel. W tym artykule omówimy, jak to zrobić z wykorzystaniem sterowników oświetlenia BleBox wLightBox.

Sterowniki oświetlenia BleBox wLightBox są kompatybilne z lampami CCT, które pozwalają na regulowanie temperatury barwowej światła. Aby ustawić lampy CCT na żądaną temperaturę barwową, należy użyć sterownika oświetlenia wLightBox, który umożliwia ustawienie żądanej temperatury barwowej.

Po ustawieniu żądanej temperatury barwowej, lampy CCT będą zachowywać ustawioną temperaturę nawet po wyłączeniu i ponownym włączeniu zasilania, ponieważ sterownik oświetlenia wLightBox ma funkcję pamięci po zaniku zasilania. Oznacza to, że możesz wielokrotnie włączać i wyłączać lampy za pomocą przełączników, a ustawiona temperatura barwowa pozostanie taka sama.

Aby korzystać z przełączników do włączania i wyłączania lamp CCT, należy połączyć sterownik oświetlenia wLightBox z przełącznikami, które są zgodne z Twoim systemem oświetleniowym. Upewnij się, że masz przełączniki, które są w stanie obsłużyć oświetlenie CCT, i skonfiguruj je zgodnie z instrukcjami producenta.

Podsumowując, jeśli chcesz ustawić lampy CCT na żądaną temperaturę barwową i wielokrotnie je włączać i wyłączać za pomocą przełączników, użyj sterowników oświetlenia BleBox wLightBox i lamp CCT, które pozwalają na regulację temperatury barwowej. Upewnij się, że Twoje przełączniki są zgodne z Twoim systemem oświetleniowym i skonfiguruj je zgodnie z instrukcjami producenta, aby zapewnić wygodne sterowanie oświetleniem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://blebox.eu/https://blebox.eu/

Czym różni się sterowanie BleBox od MiLight (MiBoxer) ?

Zasadnicza różnica pomiędzy sterowaniem firmy BleBox a MiLight dotyczy funkcjonalności i możliwości personalizacji systemu .

Innymi słowy MiLight jest “zamkniętym” przez producenta system sterowania tylko oświetleniem. System sterowania BleBox pozwala zaś na kontrolę nad większością sterowników sprzętów elektrycznych wokół domu m.in.: sterowanie bramy, rolet, ogrzewania, wentylacji.

Reasumując decydując się na system BleBox otrzymujesz dostęp do pełnej funkcjonalności Inteligentnego domu.

Głównymi cechy systemu to:

  • Prostota w stosowaniu – Bez przeszkód zainstalujesz moduły BleBox samemu – nawet  istniejącym domu – bez remontu.
  • Oszczędności – System nie wymaga okablowania, transmisja sterowników odbywa się bezprzewodowo. Dzięki temu może być zaimplementowania w istniejącu domu bez większych przeszkód
  • Niski koszt startowy – Sterowniki wBox nie potrzebują do działania dodatkowych urządzeń takich jak huby czy jednostki centralne.
  • System zaprojektowany i wykonany w Polsce daje Ci pewność dostępności asortymentu marki oraz serwisu.
  • Skalowalność – buduj jak z klocków. Zacznij od jednego urządzenia a gdy Ci się spodoba, zbuduj cały inteligentny dom dodając kolejne.
  • Technologia i bezpieczeństwo – System oparty o jedną z najbardziej przełomowych technologii XXI wieku – µWiFi.
  • Wydłużona gwarancja producenta do 5 lat.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://blebox.eu/https://blebox.eu/

 

Czy możliwe jest sterowanie kontrolerów BleBox za pomocą Google Home?

Aby sterować sterownikami oświetlenia BleBox wLightBox za pomocą Google Home, należy postępować zgodnie z poniższymi krokamUpewnij się, że masz zainstalowaną aplikację Google Home na swoim urządzeniu mobilnym.

  1. Połącz swoje sterowniki oświetlenia BleBox wLightBox z siecią Wi-Fi i upewnij się, że są widoczne w aplikacji BleBox.
  2. Otwórz aplikację Google Home i dodaj urządzenie. Aby to zrobić, naciśnij przycisk “Dodaj” (+) na ekranie głównym aplikacji Google Home, a następnie wybierz “Konfiguruj urządzenie” i “Dodaj urządzenie”.
  3. Wyszukaj urządzenia wLightBox firmy BleBox i dodaj je do swojego konta Google Home.
  4. Po zakończeniu procesu dodawania urządzeń, możesz używać poleceń głosowych do sterowania swoim oświetleniem. Na przykład, jeśli chcesz włączyć światło w pomieszczeniu, powiedz “Hey Google, włącz światło w pokoju [nazwa pokoju]”.

Upewnij się, że Twoje urządzenia wLightBox są skonfigurowane zgodnie z instrukcjami producenta i są zaktualizowane do najnowszej wersji oprogramowania, aby zapewnić ich poprawne działanie z aplikacją Google Home.

    Więcej informacji znajdziesz na stronie https://blebox.eu/https://blebox.eu/

     

    Przypisywanie (łączenie ) kontrolera Mi-Light z pilotem lub panelem ściennym.

    Nadajniki Mi-Light – Pilot, HUB WiFi i Panel ścienny.

    Jak działają komponenty systemu Mi-Light? Każdy element systemu (kontroler) posiada zabudowany moduł komunikacji bezprzewodowej pracujący na częstotliwości 2.4GHz, nie są wymagane dodatkowe urządzenia. Każdy nowy kontroler Mi-Light, wymaga przypisania do pilota i gotowe! W każdej chwili możesz również rozgrupować kontrolery i przypisać je na nowo do nowych stref.

    Grupowanie i przypisywanie nowych elementów systemu do nadajników sygnału. Produkty Mi-Light mogą być grupowane i pracować nawet w systemie 99‑stref, wszystko zależy od tego na jaką serię produktów się zdecydujesz.

    W każdej strefie może znaleźć się dowolna ilość elementów systemu. Sterowanie oświetleniem odbywa się grupami przy czym każdy produkt może zostać obsłużony maksymalnie z 4 różnych urządzeń nadawczych (przykładowo: Mostek WL-BOX, Panel naścienny, Pilot 1 i Pilot 2). W celu przypisania pilota do wybranego produktu, wystarczy 3 krotnie wcisnąć klawisz grupy zaraz po podaniu zasilania.

    Gdzie można znaleźć materiały dotyczące instalacji produktów LedBruk®?

    FILMY – Akademia LedBruk® na YouTube

    Zapraszamy do odwiedzenia naszego kanału LedBruk Polska kanał YouTube, gdzie specjaliści dzielą się swoją wiedzą i poradami w zakresie montażu i instalacji naszych produktów. Zapraszamy do subskrypcji.

    Producent diod - dlaczego to istotna kwestia przy wyborze oświetlenia LED?

    Oprawy LedBruk® zasilane są bezpiecznym dla użytkownika napięciem 24V DC (DC – stałe).

    Oprawy wyposażone są w diody najlepszego producenta na rynku – amerykańskiej firmy CREE®. Dzięki temu mamy pewność dużej jasności oraz bardzo wysokiej trwałości (najwyższa w tej klasie produktów).

    W zależności od preferencji klienta oferujemy pięć wariantów: białe ciepłe, białe zimne, RGB oraz RGBW (połączenie RGB i barwy białej ciepłej lub zimnej). Dzięki technologii RGBW nasze kostki mogą oprócz funkcji oświetleniowych pełnić również funkcję rewelacyjnej dekoracji która zachwyci wszystkich pełną gamą kolorów świecenia.

    Czy po świecącej kostce brukowej można jeździć samochodem?

    Tak, świecące kostki brukowe LedBruk® są produktami, które wytrzymałością na nacisk dorównują zwykłym kostkom brukowym. Testy dowiodły, że nasze kostki wytrzymują nacisk statyczny równy 8000 kg. Świecące Kostki Brukowe są więc pełnoprawną oprawą najazdową, po której można jeździć samochodem i używać tak, jak zwykłej kostki brukowej.

     

     

    Gwarancja na produkty LedBruk®

    Wiemy jak ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo Twojej inwestycji.

    Dlatego otrzymujesz od nas gwarancję na nasze produkty przez okres 5 lat dla produktów LedBruk  (Warunkiem otrzymania wydłuzonej gwarancji powyzej 2 lat jest zastosowanie akcesoriów: przewód instalacyjny, zasilacz, sterownik etc. dostępnych w naszym sklepie)

    Jesteśmy gotowi pomóc na każdym etapie użytkowania przez Ciebie produktów LedBruk®

    Warunki-Gwarancji-60mcy-LedBruk-ver-22-03-23-www-min

    Czy kostki Brukowe LedBruk® są wodoodporne?

    Tak, świecące kostki brukowe LedBruk są produktem wodoodpornym – posiadają one stopień ochrony IP68 potwierdzony przez Zakłady Badań i Atestacji ZETOM im. Prof. F. Stauba w Katowicach. Zakład ten posiada akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji Laboratorium Badawcze i Wzorcujące, Jednostkę Certyfikującą oraz jest notyfikowana w Unii Europejskiej pod numerem 1436. Dla wnikliwych… Na potrzeby klasyfikacji stopnia ochrony zapewnianej przez obudowy przed dostępem do części niebezpiecznych, wnikaniem obcych ciał stałych, wnikaniem wody opracowano system podawania dodatkowych informacji związanych z taką ochroną. Oznaczenie stopnia IP składa się z liter IP i dwóch (czasem czterech) znaków, z których pierwszy oznacza odporność na penetrację ciał stałych, a drugi na penetrację wody.

    undefined

    Czy Świecącą Kostkę Brukową LedBruk® można myć tak samo jak zwykłą kostkę brukową?
    Tak, Świecąca Kostka Brukowa może być myta dokładnie tak samo, jak zwykła kostka brukowa – można do jej mycia stosować myjkę ciśnieniową.
    Jak usunąć zarysowania lub hydrolizę na Świecącej Kostce Brukowej LedBruk®?

    Kostki których górna powierzchnia jest gładka (np. Nostalit, Holland, Rocdeco) mogą w dłuższym czasie użytkowania być podatne na zarysowania. Można je bardzo łatwo usunąć stosując miękką szmatkę nasączoną acetonem lub zmywaczem do paznokci (zawierającym aceton). Wystarczy kilkukrotnie potrzeć szmatką rysę i rysa zostanie usunięta.

    LEDBRUK kompendium wiedzy 2022-11 usuwanie hydrolizy i zarysowań z Kostka Brukowa LedBruk
    (pobierz instrukcję .pdf)

     

    Jaka jest odporność produktów LedBruk na sól drogową?

    Produkty LedBruk są wytwarzane z wykorzystaniem zaawansowanych żywic poliestrowych, które zapewniają wysoką odporność na działanie soli drogowej. Dzięki specjalnie opracowanej formule naszych żywic oraz zastosowaniu dodatkowych środków ochronnych, produkty LedBruk mogą wytrzymać agresywne działanie soli bez utraty jakości czy estetyki. Każdy produkt jest dodatkowo zabezpieczany przez specjalne powłoki, które zwiększają jego odporność na korozję i uszkodzenia mechaniczne, zapewniając tym samym dłuższą żywotność oraz niezmiennie wysoką jakość przez wiele lat użytkowania.

    Odporność Opraw typu Kostka / Płyta Brukowa na nacisk w kN

    Przeprowadzono test nacisku statycznego na kostkę brukową LedBruk, wykorzystując prasę z tłokiem o średnicy 50 mm. Kostka o grubości 60 mm wytrzymała obciążenie do 8000 kg, co odpowiada sile 78.4 kN, zanim uległa deformacji. Wyniki testu potwierdzają wysoką odporność materiału na nacisk statyczny, co podkreśla jego przydatność w zastosowaniach wymagających wytrzymałości mechanicznej.

    Oświadczenie o Zgodności z Normami EN na Podstawie Testów Termicznych Świecącej Kostki Brukowej LED

    W odpowiedzi na wymagania techniczne i normatywne, informujemy, że produkt Świecąca Kostka Brukowa LED został poddany rygorystycznemu testowi termicznemu, mającemu na celu ocenę jego odporności na ekstremalne warunki termiczne.

    W trakcie przeprowadzonego badania, oprawa kostka brukowa LED została najpierw poddana zamrażaniu do temperatury -30 stopni Celsjusza, a następnie szybko podgrzana w cieczy o temperaturze do 100 stopni Celsjusza. Test ten miał na celu symulację ekstremalnych warunków, jakim produkt może być wystawiony w rzeczywistym środowisku eksploatacji.

    Wyniki testu jednoznacznie potwierdziły, że Świecąca Kostka Brukowa LED zachowała swoją integralność strukturalną oraz funkcjonalność źródła światła, nie wykazując żadnych uszkodzeń ani degradacji materiału. Takie wyniki świadczą o wysokiej odporności produktu na gwałtowne zmiany temperatur, co jest zgodne z wymaganiami określonymi w normie EN 60068-2-14 dotyczącej testów na zmiany temperatury, normie EN 60598 określającej wymagania dla opraw oświetleniowych, oraz serii norm EN 60068, które obejmują testy środowiskowe dla urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

    Oświadczenie to ma na celu poinformowanie użytkowników i specjalistów technicznych o wysokiej jakości i niezawodności Świecącej Kostki Brukowej LED, potwierdzonej poprzez ścisłe testy, które symulują ekstremalne warunki eksploatacyjne. Nasz produkt wykazał się wyjątkową zdolnością do wytrzymywania takich warunków, co potwierdza jego przydatność w zastosowaniach wymagających wysokiej odporności na zmiany temperatur.

    Na co Świecąca Kostka Brukowa nie jest odporna?

    Świecąca kostka brukowa LedBruk® nie jest odporna na organiczny rozpuszczalnik – Aceton. Klosz kostki poddany działaniu Acetonu ulega powolnemu rozpuszczaniu. Jest to jedyny związek, z którym klosz kostki wchodzi w reakcję.

    Dlaczego wybrać Świecące Kostki Brukowe naszej produkcji?

    Istnieje szereg powodów, dla których warto kupić Świecące Kostki Brukowe naszej produkcji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze:

    1. Każda z naszych opraw jest wyposażona w puszkę hermetyczną zapewniającą szczelność oprawy. Połączenia elektryczne znajdują się wewnątrz puszki co zapewnia ich trwałość i niezawodność.
    2. Montaż jest bardzo łatwy i można go wykonać we własnym zakresie – wystarczą dwa śrubokręty (krzyżakowy + mały płaski i dwa klucze płaskie nr 21.
    3. Do produkcji naszych kostek nie stosujemy dostępnych na rynku standardowych modułów świecących, czy pociętych pasków LED. Źródłem światła w naszych kostkach jest zaprojektowany i produkowany przez nas, dedykowany moduł LED. Do jego produkcji wykorzystaliśmy markowe diody firmy Cree – światowego lidera w dziedzinie produkcji diod świecących. Dzięki temu rozwiązaniu nasze produkty charakteryzuje najwyższa jakość źródeł światła oraz pełna powtarzalność kolorystyczna barwy światła każdej oprawy.
    4. W naszych produktach stosujemy stale napięcie zasilania 24V – produkt jest bezpieczny i nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia człowieka.
    5. Nasze produkty są przebadane przez niezależną jednostkę certyfikującą – Zakłady Badań i Atestacji ZETOM z Katowic. Nasze produkty są wodoodporne i w pełni bezpieczne.
    6. Na nasze produkty udzielamy 4-letniej gwarancji.
    7. Posiadamy 10 lat doświadczenia z produktem na rynku Polskim.
    8. Współczynnik reklamacji naszych produktów utrzymuje się na poziomie 0,1%.
    9. Nie jesteśmy tylko firmą produkcyjno-handlową – wspieramy naszych kontrahentów i klientów w zakresie doradztwa – zarówno w projektowaniu oświetlenia, doboru Świecącej Kostki Brukowej, jak i w procesie instalacji opraw.
    10. Zaufało nam ponad 3000 klientów – możesz dołączyć do tego grona i cieszyć się innowacyjnym oświetleniem już teraz!
    Czego nie obejmuje gwarancja producenta?
    1. Uszkodzeń mechanicznych sprzętu,
    2. Skutków oddziaływania zewnętrznych czynników, w tym chemicznych i/lub termicznych, spowodowanych:
      – zalaniem sprzętu jakimkolwiek płynem,
      – oddziaływaniem zewnętrznego promieniowania jonizującego, pola elektrycznego lub magnetycznego;
    3. Uszkodzeń spowodowanych niezgodnym z instrukcją obsługi lub dokumentacją produktu:
      – użytkowaniem,
      – transportem,
      – montażem,
      – zasilaniem,
      – przechowywaniem
      – czyszczeniem,
      – konserwacją.
    4. Uszkodzeń spowodowanych zanieczyszczeniem sprzętu lub powstałych w wyniku używania do jego czyszczenia środków
      chemicznych nieprzeznaczonych do tego celu (niezgodnych z instrukcją obsługi).
    Jaki zasięg posiadają piloty zdalnego sterowania?

    Nie ma możliwości aby podać realny zasięg działania pilota. Najlepszy sygnał jest w terenie otwartym, w takich warunkach średnio piloty zdalnego sterowania mają zasięg około 10-30 metrów, ale w domu mamy ściany oraz inne przeszkody które utrudniają komunikację pomiędzy sterownikiem a pilotem. Różne materiały w różny sposób tłumią sygnał. Orientacyjne straty zasięgów: · cegła: 10–40% / drewno, gips: 5-20% / szkło: 10-20% / beton: 40-80% / metal: 90-100%.
    Sterowniki Wifi pozwalają na zdalne sterowanie urządzeniami z dowolnego miejsca, co eliminuje ograniczenia związane z małym zasięgiem pilotów radiowych. Dzięki temu użytkownik może kontrolować urządzenia za pośrednictwem smartfona lub tabletu.

    Spadki napięcia w instalacjach 12V. Jak temu zaradzić?

    Diagnozowanie i rozwiązywanie problemów związanych ze spadkami napięcia w systemach oświetlenia LED RGB.

    Jeśli doświadczasz problemów z barwą światła w Twoim systemie oświetlenia LED RGB, na przykład przebarwień lub nierównomiernego świecenia, przyczyną mogą być spadki napięcia. W systemach RGB, różnice w spadkach napięcia między czerwonymi, zielonymi i niebieskimi diodami mogą wpłynąć na równowagę kolorów (najcześciej widoczny przy kolorze białym), szczególnie w dłuższych instalacjach.

    Jak sprawdzić spadki napięcia za pomocą miernika?
    Przygotuj swój miernik: Ustaw miernik na pomiar napięcia stałego (DC) i upewnij się, że jest on w pełni naładowany lub ma świeże baterie.

    Zmierz napięcie na początku linii: Przy pomocy miernika zmierz napięcie na początku linii oświetlenia LED RGB. To będzie Twoje napięcie odniesienia.

    Zmierz napięcie na końcu linii dla każdego koloru (R, G, B): Przejdź na koniec linii oświetlenia LED i zmierz napięcie między wspólną anodą lub katodą a biegunem (-) dla każdego koloru (czerwony, zielony, niebieski).

    Czerwony (R) powinien mieć napięcie około 2.0V do 2.2V
    Zielony (G) powinien mieć napięcie około 3.2V do 3.4V
    Niebieski (B) powinien mieć napięcie około 3.2V do 3.4V
    Porównaj wyniki: Jeśli zauważysz znaczący spadek napięcia w porównaniu do napięcia na początku linii, szczególnie dla diod zielonych i niebieskich, jest to wskaźnik, że mogą wystąpić spadki napięcia, które wpływają na jakość światła.

    W systemach oświetlenia LED RGB, nawet niewielki spadek napięcia może wpłynąć na jakość i barwę światła, zwłaszcza w długich instalacjach. Oto ogólne wytyczne dotyczące tego, jaki spadek napięcia może generować problem:

    • Dla czerwonej diody (R): Spadek napięcia poniżej 1,8V może powodować, że czerwony kolor będzie słabszy lub mniej intensywny.
    • Dla zielonej diody (G) i niebieskiej diody (B): Spadek napięcia poniżej 3,0V może wpłynąć na intensywność i barwę światła emitowanego przez te diody.

    Poniżej prezentujemy film, który pochodzi z kanału eldago_pl na YouTube. 


    DEFINICJA PROBLEMU

     

    Przy analizie systemów oświetleniowych LED RGB, szczególnie tych o napięciu 12V, warto zrozumieć, dlaczego mogą wystąpić różnice barwy światła i spadki napięcia.

    1. Długość przewodów: Im dłuższy jest przewód, tym większy jest opór, który musi pokonać prąd. Większy opór oznacza większe straty napięcia. W rezultacie, długie linie przewodów mogą prowadzić do spadków napięcia na końcu linii, co z kolei może wpływać na kolor emitowanego światła.
    2. Obciążenie systemu: Gdy do systemu są dodawane dodatkowe oprawy, zwiększa się obciążenie, co może prowadzić do większych spadków napięcia. Ponieważ różne diody LED (czerwone, zielone, niebieskie) w oprawie RGB działają przy nieco różnych napięciach, spadek napięcia może różnie wpływać na każdą z nich, co skutkuje zmianą odcienia emitowanego światła.
    3. Moc systemu: System oświetleniowy musi być odpowiednio dobrany pod względem mocy. Jeżeli sterownik RGB lub zasilacz nie są w stanie dostarczyć wystarczającej mocy do wszystkich opraw, może dojść do spadku napięcia i różnic w barwie światła.

    Dlatego w instalacjach oświetleniowych LED RGB o napięciu 12V, zaleca się szczególną uwagę na planowanie i doboru komponentów, aby zapewnić stabilne i jednolite oświetlenie.

    JAK TEMU ZARADZIĆ?

    1. Metoda “pętlowa”: Zastosowanie metody “pętlowej”, która polega na podłączeniu przewodu z ostatniej oprawy z powrotem do sterownika LED RGB, tworząc pętlę. Taka konfiguracja powinna zapewnić równomierny rozkład napięcia na całej linii, eliminując problem z różnicą barwy światła.
    2. Podział na dwa niezależne systemy: Jeśli nie ma możliwości powrotu przewodem z ostatniej oprawy, cały system powinien być podzielony na dwa niezależne systemy. W ten sposób, każdy system będzie miał mniejsze obciążenie, co powinno zminimalizować spadki napięcia i utrzymanie stabilnej barwy światła.
    3. Zastosowanie wzmacniacza sygnału RGB lub dodatkowego kontrolera: Na końcu linii można zastosować wzmacniacz sygnału RGB lub dodatkowy kontroler. W praktyce oznacza to, że do końca instalacji przewodu powinien być dopięty dodatkowy kontroler, który następnie jest sparowany z głównym pilotem. Ta opcja pozwala na zwiększenie mocy systemu i zminimalizowanie spadków napięcia.
    4. Zastosowanie opraw 24V zamiast 12V: Większe napięcie oznacza, że prąd przepływający przez system jest mniejszy, co redukuje straty napięcia na długich dystansach. Oprawy 24V mogą również dostarczyć więcej mocy, co może być korzystne, gdy do systemu dodawane są dodatkowe oprawy.

     

    Mimo że powyższe zalecenia powinny skutecznie rozwiązać opisany problem, w przypadku dalszych trudności, zawsze warto skonsultować się z profesjonalnym elektrykiem lub specjalistą ds. oświetlenia. Pamiętaj, że bezpieczeństwo i skuteczność systemu oświetleniowego powinny być priorytetem przy jakichkolwiek modyfikacjach lub ulepszeniach.

    PRAWIDŁOWE PODŁĄCZENIE

    Schemat Prawidłowo Zaprojektowanego Systemu Oświetlenia LED RGB 12V

    Schemat Prawidłowo Zaprojektowanego Systemu Oświetlenia LED RGB+W / RGB+CCT 24V

    Do czego służy wzmacniacz sygnału w instalacjach LED?

    Wzmacniacz sygnału w instalacjach LED służy do wzmacniania sygnału PWM (Pulse Width Modulation), który jest stosowany do sterowania jasnością diod LED. Wzmacniacz sygnału umożliwia zwiększenie zasięgu sygnału PWM i zapewnia równomierne oświetlenie w całej instalacji LED, nawet przy dużej liczbie diod LED lub dużej odległości między nimi.

    Zwrot zakupionego produktu. W jakich sytuacjach nie ma możliwości zwrotu towaru?

    W jakich sytuacjach nie ma możliwości zwrotu towaru?

    • Zakup w Sklepie Stacjonarnym: Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zwrot towaru zakupionego w sklepie stacjonarnym nie podlega standardowemu prawu do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny, które obowiązuje w przypadku sprzedaży na odległość. W sklepie stacjonarnym klient ma możliwość bezpośredniego zapoznania się z towarem, co jest uznawane za istotny element decyzji zakupowej. W związku z tym, jak stanowi art. 38 ustawy o prawach konsumenta, konsument nie ma prawnego uprawnienia do zwrotu towaru zakupionego w sklepie stacjonarnym.
    • Produkt Przygotowany na Specjalne Zamówienie: Produkty wykonane na specjalne zamówienie klienta są wyłączone z prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Zgodnie z art. 38 ustawy o prawach konsumenta, wyjątek ten obejmuje towary nieprefabrykowane, wyprodukowane według specyfikacji konsumenta lub służące zaspokojeniu zindywidualizowanych potrzeb. Ponieważ te produkty są dostosowane do indywidualnych wymagań i preferencji klienta, nie podlegają one standardowemu prawu do zwrotu. Ta zasada ma na celu ochronę zarówno interesów producenta, jak i unikalności oraz specyfiki zamówienia.

    Jakie są zasady zwrotu towaru zakupionego w punkcie handlowym jednego z dystrybutorów zewnętrznych?

    W przypadku zakupu towaru w punkcie handlowym jednego z naszych dystrybutorów zewnętrznych, polityka zwrotów może się różnić w zależności od indywidualnych zasad sprzedawcy. Mimo że nasze produkty są dystrybuowane przez zewnętrzne firmy, każda z nich może mieć własną politykę dotyczącą zwrotów, która może być zgodna lub różnić się od zasad obowiązujących bezpośrednio w naszej firmie.

    • Standardowe Przepisy Prawne: Zgodnie z ogólnymi przepisami prawa, zwrot towaru zakupionego w punkcie stacjonarnym dystrybutora nie podlega automatycznie prawu do odstąpienia od umowy, podobnie jak w przypadku naszych sklepów stacjonarnych. Klient, dokonując zakupu bezpośrednio, ma możliwość osobistego zapoznania się z produktem, co jest uznawane za istotny element decyzji zakupowej.
    • Indywidualne Zasady Dystrybutora: Zalecamy zapoznanie się z warunkami zwrotów obowiązującymi u konkretnego dystrybutora. Każdy dystrybutor może mieć własne zasady dotyczące zwrotów, w tym okres, w jakim można dokonać zwrotu, oraz warunki, jakie muszą być spełnione, aby zwrot był akceptowany. Informacje te są zwykle dostępne w regulaminie sprzedaży danego dystrybutora lub można je uzyskać bezpośrednio w punkcie sprzedaży.
    • Produkty na Zamówienie: Jeśli towar został wykonany na specjalne zamówienie, zasady te również mogą być różne u poszczególnych dystrybutorów. W takim przypadku zalecamy szczegółowe zapoznanie się z warunkami zwrotu towarów na zamówienie u konkretnego sprzedawcy.

    W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących zwrotu produktów zakupionych u naszych dystrybutorów, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nimi, aby uzyskać najbardziej aktualne i precyzyjne informacje.

    Materiały do pobrania

    Zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami w formie plików PDF

     

    Katalog produktów 2023
    Poradnik instalatora systemów LedBruk i warunki gwarancji ver. 2022-03
    Warunki Gwarancji produktów LedBruk i LedColor (Karta gwarancyjna)
    LedColor Deklaracja Zgodności  CE i RoHS
    Formularz reklamacji

     

    Godziny pracy

    Poniedziałek - Piątek

    9:00-15:00

    Telefon

    +48 22 350 76 36

    E-mail

    buro@ledbruk.com

    Adres

    ul. 3 Maja 48

    05-230 Kobyłka, Polska

    Przejdź do sekcji planowania instalacji

    Przewodnik Instalatora

    Sprawdź

    Doradztwo przy zakupie i instalacji

    Świecąca Kostka Brukowa

    Dlaczego kostka brukowa LED?

    Inspiracje

    KATALOG
    PRODUKTÓW 2023

     

    Witamy w świecie oświetlenia LedBruk® - gdzie kreatywność spotyka się z rzemiosłem, a innowacyjność łączy się z tradycją. Z dumą prezentujemy efekty ponad dziesięciu lat naszej ciężkiej pracy, zapału i nieustannego dążenia do doskonałości.

    Zapraszamy!

    .

    .

    .

    .