Zaznacz stronę

Najczęściej zadawane pytania

oraz odpowiedzi ...
Zasilanie 24V DC. Dlaczego produkty LedBruk® są bezpieczne dla użytkownika?

Oświetlenie niskonapięciowe 24V cieszy się coraz większą popularnością nie tylko w zastosowaniach dla światła awaryjnego oraz oświetlenia ogrodowego, ale coraz częściej także w budynkach komercyjnych i prywatnych domach, gdzie w porównaniu z oświetleniem tradycyjnym 230V może zaoferować znacznie większą energooszczędność, wydajność, łatwość montażu i znacznie szerszy wybór kolorów czy temperatury światła.

Jakie są zalety zastosowania takiego rozwiązania i czym oświetlenie 24V różni się od tradycyjnego oświetlenia 230V? Oświetlenie niskonapięciowe 24V to oświetlenie działające pod tzw. napięciem bezpiecznym, czyli nie zagrażającym człowiekowi oraz zwierzętom i nie stwarzającym ryzyka porażenia prądem podczas samodzielnej instalacji czy wymiany elementów oświetleniowych.

To ogromna zaleta tego typu rozwiązań, dzięki której coraz więcej osób chętnie korzysta z możliwości oświetlenia niskonapięciowego nie tylko w warunkach podwyższonego ryzyka (np. wilgotnego powietrza w łazienkach, kuchniach czy na zewnątrz), ale także w mieszkaniach. Najlepszym przykładem oświetlenia działającego pod niskim napięciem 24V są taśmy i paski LED, które możemy dowolnie montować w domu podłączając je do standardowego gniazdka elektrycznego poprzez odpowiedni zasilacz.

Ważną cechą oświetlenia i instalacji niskonapięciowych jest możliwość przygotowania ich samodzielnie, bez pomocy elektryka, a najczęściej także bez specjalistycznej wiedzy z zakresu oświetlenia. W przypadku montażu zewnętrznego, instalacja może być zakopana na małej głębokości lub poprowadzona na powierzchni, co jest jej kolejną ogromną zaletą wykorzystywaną m.in. przy montażu oświetlenia wokół domu, oświetlenia ogrodowego czy oświetlenia elewacji.

Oświetlenie 24V a 230V
Analizując możliwości i właściwości oświetlenia 12V i 230V można dostrzec wiele różnic pomiędzy nimi, największą wydaje się być kwestia bezpieczeństwa – instalacje 24V można budować i rozbudowywać samodzielnie, bez obaw o porażenie prądem czy zagrożenie dla zwierząt i dzieci. Instalacje takie mogą także bez problemu działać w środowisku o wyższym poziomie wilgotności, w budynkach komercyjnych czy na zewnątrz, bez potrzeby stosowania dodatkowych osłon bezpieczeństwa.

Drugą, równie wyraźną różnicą jest skalowalność instalacji: dla rozwiązań niskonapięciowych ograniczeniem jest tak naprawdę moc zasilacza, z jakiego korzystamy – przy oświetleniu 230V możliwości instalacji są odpowiednio wyliczone i nie ma możliwości, by dowolnie łączyć ze sobą kolejne elementy oświetlenia bez przekazywania pełnych 230V przez całą instalację. W przypadku wspomnianych wcześniej jako przykład taśm LED możliwe jest dowolne dopinanie kolejnych elementów i jeśli zasilacz nie będzie już wytrzymywał, może zmniejszyć się jasność świecenia, jednak nie dojdzie do sytuacji w której elementy dostaną za dużo prądu i zostaną przepalone.

Najważniejsze zalety oświetlenia niskonapięciowego
Większość instalacji niskonapięciowych opiera się współcześnie o lampy LED, które dzięki swojej konstrukcji są wyjątkowo energooszczędne, zachowują długą żywotność i ze względu na duże zróżnicowanie form oraz wielkości diod mogą być stosowane właściwie w każdych warunkach. To z tego względu wykorzystuje się je m.in. jako oświetlenie awaryjne w budynkach, zasilane spoza sieci energetycznej. Oświetlenie takie dopuszcza zastosowanie różnych rodzajów opraw i modeli lamp, a także łatwy montaż oświetlenia podwieszanego (np. pod sufitem) bez konieczności dodatkowego przedłużania instalacji 230V.

Oświetlenie niskonapięciowe jest w gruncie rzeczy wodoszczelne – od dawna montuje się je w miejscach narażonych na wilgoć, w tym kuchniach i łazienkach, ale także w warunkach przemysłowych czy na zewnątrz. Niewątpliwą zaletą niskonapięciowych instalacji są też ich niewielkie rozmiary – kable są znacznie cieńsze i bardziej dyskretne, więc łatwo zamontować je np. na sklepowych wystawach, w podwieszanych sufitach kuchennych, szafkach, czy wewnątrz samochodów dostawczych i w przyczepach kampingowych.

Z perspektywy wygody i bezpieczeństwa użytkowania, oświetlenie niskonapięciowe jest zdecydowanie wyborem wartym uwagi, nie tylko w zastosowaniach biurowych i komercyjnych, ale także domowych. Ogromna dowolność w zakresie montażu i możliwości rozbudowywania instalacji oraz dostępność bardzo zróżnicowanych rozwiązań oświetlenia niskonapięciowego sprawia, że możliwości dla oświetlenia domu, ogrodu, biura, elewacji czy wnętrz użytkowych są nieograniczone.

Jaka jest różnica pomiędzy Kostką Brukową LED marki LedBruk® i LedPave®

​Co wyróżnia oświetlenie marki LedPave® ?

Linia produktów LedPave®, wpisuje się w najnowsze trendy rynkowe w oświetleniu. Unikalną cechą kostek LedPave jest technologia RGB + CCT (RGB correlated color temperature). Źródła światła wykonane w tej technologii posiadają trzy rodzaje diod: RGB, białe ciepłe oraz białe zimne.

Regulacja temperatury barwowej koloru białego jest płynna – analogicznie do możliwości płynnej zmiany koloru światła z diod RGB.

CCT czy RGB + CCT?

“Skorelowana temperatura barwowa” w skrócie CCT to nic innego jak możliwość płynnej zmiany barwy od ciepłej 2700K do zimnej 6500K , wraz z mozliwością ściemniania.
RGB+CCT wariant ten dodatkowo posiada zestaw diod RGB, które dają użytkownikowi dostęp do pełnej palety barw. Dzięki połączeniu tych dwóch technologii produkty marki LedPave® mogą oprócz funkcji oświetleniowych pełnić również funkcję rewelacyjnej dekoracji która zachwyci wszystkich
pełną gamą kolorów świecenia.

Linia produktów RGB+CCT – Inteligentne oświetlenie LedPave®. Dopasuj światło do swojego rytmu dnia. W aplikacji mobilnej łatwo ustawisz również swój indywidualny harmonogram dnia, aby wstawać pełnym energii oraz łagodnie szykować się do snu. LedPave® pozwoli zrelaksować się po ciężkim dniu, z kolei automatyczne ustawienia włączania i wyłączania się świateł LedPave® pozwolą Ci zadbać o bezpieczeństwo Twojego domu. Z każdego miejsca na Ziemi ustaw świetlenie w aplikacji tak, aby automatycznie włączało się, gdy wieczorem wracasz do domu.

System Puszek (Muf) hermetycznych LedBruk® IP68

Jakość i niezawodność połączeń elektrycznych oraz okablowania w systemie oświetleniowym jest równie istotna jak układy zasilania czy same oprawy świetlne. Puszki hermetyczne idealnie nadają się do wykonywania wszelkich połączeń lub rozgałęzień instalacji wykonywanych w ziemi, na zewnątrz budynków lub
w pomieszczeniach narażonych na wilgoć.

Zastosowanie i główne zalety:

 • Instalacje elektryczne, gruntowe, natynkowe do 230V.
 • klasa szczelności IP68 potwierdzona Certyfikacją Instytutu Zetom Katowice.
 • małe rozmiary puszek pozwalają na oszczędność miejsca nawet do 40 % w porównaniu z puszkami dostępnymi na rynku,
 • przezroczysta obudowa do kontroli wzrokowej prawidłowego ułożenia oraz odpowiedniej długości odizolowania przewodów,
 • komfortowe uszczelnienie przewodów przy użyciu niewielkiej siły i śrubokręta krzyżakowego,
 • dowolna kombinacja różnorodnych przewodów o przekrojach od 4 mm2 do 9 mm2,

undefined

undefined

undefined

undefined

 

Czym różni się sterowanie BleBox od MiLight (MiBoxer) ?

Zasadnicza różnica pomiędzy sterowaniem firmy BleBox a MiLight dotyczy funkcjonalności i możliwości personalizacji systemu . 

Innymi słowy MiLight jest “zamkniętym” przez producenta system sterowania tylko oświetleniem. System sterowania BleBox pozwala zaś na kontrolę nad większością sterowników sprzętów elektrycznych wokół domu m.in.: sterowanie bramy, rolet, ogrzewania, wentylacji.

Reasumując decydując się na system BleBox otrzymujesz dostęp do pełnej funkcjonalności Inteligentnego domu.

Głównymi cechy systemu to:

 • Prostota w stosowaniu – Bez przeszkód zainstalujesz moduły BleBox samemu – nawet  istniejącym domu – bez remontu.
 • Oszczędności – System nie wymaga okablowania, transmisja sterowników odbywa się bezprzewodowo. Dzięki temu może być zaimplementowania w istniejącu domu bez większych przeszkód
 • Niski koszt startowy – Sterowniki wBox nie potrzebują do działania dodatkowych urządzeń takich jak huby czy jednostki centralne.
 • System zaprojektowany i wykonany w Polsce daje Ci pewność dostępności asortymentu marki oraz serwisu.
 • Skalowalność – buduj jak z klocków. Zacznij od jednego urządzenia a gdy Ci się spodoba, zbuduj cały inteligentny dom dodając kolejne.
 • Technologia i bezpieczeństwo – System oparty o jedną z najbardziej przełomowych technologii XXI wieku – µWiFi.
 • Wydłużona gwarancja producenta do 5 lat.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://blebox.eu/https://blebox.eu/

 

Przypisywanie (łączenie ) kontrolera Mi-Light z pilotem lub panelem ściennym.

Nadajniki Mi-Light – Pilot, HUB WiFi i Panel ścienny.

Jak działają komponenty systemu Mi-Light? Każdy element systemu (kontroler) posiada zabudowany moduł komunikacji bezprzewodowej pracujący na częstotliwości 2.4GHz, nie są wymagane dodatkowe urządzenia. Każdy nowy kontroler Mi-Light, wymaga przypisania do pilota i gotowe! W każdej chwili możesz również rozgrupować kontrolery i przypisać je na nowo do nowych stref.

Grupowanie i przypisywanie nowych elementów systemu do nadajników sygnału. Produkty Mi-Light mogą być grupowane i pracować nawet w systemie 99‑stref, wszystko zależy od tego na jaką serię produktów się zdecydujesz.

W każdej strefie może znaleźć się dowolna ilość elementów systemu. Sterowanie oświetleniem odbywa się grupami przy czym każdy produkt może zostać obsłużony maksymalnie z 4 różnych urządzeń nadawczych (przykładowo: Mostek WL-BOX, Panel naścienny, Pilot 1 i Pilot 2). W celu przypisania pilota do wybranego produktu, wystarczy 3 krotnie wcisnąć klawisz grupy zaraz po podaniu zasilania.

Gdzie można znaleźć materiały dotyczące instalacji produktów LedBruk®?

FILMY – Akademia LedBruk® na YouTube

Zapraszamy do odwiedzenia naszego kanału LedBruk Polska kanał YouTube, gdzie specjaliści dzielą się swoją wiedzą i poradami w zakresie montażu i instalacji naszych produktów. Zapraszamy do subskrypcji.

Producent diod - dlaczego to istotna kwestia przy wyborze oświetlenia LED?

Oprawy LedBruk® zasilane są bezpiecznym dla użytkownika napięciem 24V DC (DC – stałe).

Oprawy wyposażone są w diody najlepszego producenta na rynku – amerykańskiej firmy CREE®. Dzięki temu mamy pewność dużej jasności oraz bardzo wysokiej trwałości (najwyższa w tej klasie produktów).

W zależności od preferencji klienta oferujemy pięć wariantów: białe ciepłe, białe zimne, RGB oraz RGBW (połączenie RGB i barwy białej ciepłej lub zimnej). Dzięki technologii RGBW nasze kostki mogą oprócz funkcji oświetleniowych pełnić również funkcję rewelacyjnej dekoracji która zachwyci wszystkich pełną gamą kolorów świecenia.

Czy po świecącej kostce brukowej można jeździć samochodem?

Tak, świecące kostki brukowe LedBruk® są produktami, które wytrzymałością na nacisk dorównują zwykłym kostkom brukowym. Testy dowiodły, że nasze kostki wytrzymują nacisk statyczny równy 8000 kg. Świecące Kostki Brukowe są więc pełnoprawną oprawą najazdową, po której można jeździć samochodem i używać tak, jak zwykłej kostki brukowej.

 

 

Gwarancja na produkty LedBruk® i LedPave®

Wiemy jak ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo Twojej inwestycji.

Dlatego otrzymujesz od nas gwarancję na nasze produkty przez okres 4 lat dla produktów LedBruk i 5 lat dla LedPave. (Warunkiem otrzymania wydłuzonej gwarancji powyzej 2 lat jest zastosowanie akcesoriów: przewód instalacyjny, zasilacz, sterownik etc. dostępnych w naszym sklepie)

Jesteśmy gotowi pomóc na każdym etapie użytkowania przez Ciebie produktów LedBruk® Warunki gwarancji 2022-03 (.pdf)

Czy kostki Brukowe LedBruk® są wodoodporne?

Tak, świecące kostki brukowe LedBruk są produktem wodoodpornym – posiadają one stopień ochrony IP68 potwierdzony przez Zakłady Badań i Atestacji ZETOM im. Prof. F. Stauba w Katowicach. Zakład ten posiada akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji Laboratorium Badawcze i Wzorcujące, Jednostkę Certyfikującą oraz jest notyfikowana w Unii Europejskiej pod numerem 1436. Dla wnikliwych… Na potrzeby klasyfikacji stopnia ochrony zapewnianej przez obudowy przed dostępem do części niebezpiecznych, wnikaniem obcych ciał stałych, wnikaniem wody opracowano system podawania dodatkowych informacji związanych z taką ochroną. Oznaczenie stopnia IP składa się z liter IP i dwóch (czasem czterech) znaków, z których pierwszy oznacza odporność na penetrację ciał stałych, a drugi na penetrację wody.

undefined

Czy Świecącą Kostkę Brukową LedBruk® można myć tak samo jak zwykłą kostkę brukową?
Tak, Świecąca Kostka Brukowa może być myta dokładnie tak samo, jak zwykła kostka brukowa – można do jej mycia stosować myjkę ciśnieniową.
Jak usunąć zarysowania lub hydrolizę na Świecącej Kostce Brukowej LedBruk®?

Kostki których górna powierzchnia jest gładka (np. Nostalit, Holland, Rocdeco) mogą w dłuższym czasie użytkowania być podatne na zarysowania. Można je bardzo łatwo usunąć stosując miękką szmatkę nasączoną acetonem lub zmywaczem do paznokci (zawierającym aceton). Wystarczy kilkukrotnie potrzeć szmatką rysę i rysa zostanie usunięta.

LEDBRUK kompendium wiedzy 2022-11 usuwanie hydrolizy i zarysowań z Kostka Brukowa LedBruk
(pobierz instrukcję .pdf)

 

Na co Świecąca Kostka Brukowa nie jest odporna?

Świecąca kostka brukowa LedBruk® nie jest odporna na organiczny rozpuszczalnik – Aceton. Klosz kostki poddany działaniu Acetonu ulega powolnemu rozpuszczaniu. Jest to jedyny związek, z którym klosz kostki wchodzi w reakcję.

Dlaczego wybrać Świecące Kostki Brukowe naszej produkcji?

Istnieje szereg powodów, dla których warto kupić Świecące Kostki Brukowe naszej produkcji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze:

 1. Każda z naszych opraw jest wyposażona w puszkę hermetyczną zapewniającą szczelność oprawy. Połączenia elektryczne znajdują się wewnątrz puszki co zapewnia ich trwałość i niezawodność.
 2. Montaż jest bardzo łatwy i można go wykonać we własnym zakresie – wystarczą dwa śrubokręty (krzyżakowy + mały płaski i dwa klucze płaskie nr 21.
 3. Do produkcji naszych kostek nie stosujemy dostępnych na rynku standardowych modułów świecących, czy pociętych pasków LED. Źródłem światła w naszych kostkach jest zaprojektowany i produkowany przez nas, dedykowany moduł LED. Do jego produkcji wykorzystaliśmy markowe diody firmy Cree – światowego lidera w dziedzinie produkcji diod świecących. Dzięki temu rozwiązaniu nasze produkty charakteryzuje najwyższa jakość źródeł światła oraz pełna powtarzalność kolorystyczna barwy światła każdej oprawy.
 4. W naszych produktach stosujemy stale napięcie zasilania 24V – produkt jest bezpieczny i nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia człowieka.
 5. Nasze produkty są przebadane przez niezależną jednostkę certyfikującą – Zakłady Badań i Atestacji ZETOM z Katowic. Nasze produkty są wodoodporne i w pełni bezpieczne.
 6. Na nasze produkty udzielamy 4-letniej gwarancji.
 7. Posiadamy 10 lat doświadczenia z produktem na rynku Polskim.
 8. Współczynnik reklamacji naszych produktów utrzymuje się na poziomie 0,1%.
 9. Nie jesteśmy tylko firmą produkcyjno-handlową – wspieramy naszych kontrahentów i klientów w zakresie doradztwa – zarówno w projektowaniu oświetlenia, doboru Świecącej Kostki Brukowej, jak i w procesie instalacji opraw.
 10. Zaufało nam ponad 3000 klientów – możesz dołączyć do tego grona i cieszyć się innowacyjnym oświetleniem już teraz!
Czego nie obejmuje gwarancja producenta?
 1. Uszkodzeń mechanicznych sprzętu,
 2. Skutków oddziaływania zewnętrznych czynników, w tym chemicznych i/lub termicznych, spowodowanych:
  – zalaniem sprzętu jakimkolwiek płynem,
  – oddziaływaniem zewnętrznego promieniowania jonizującego, pola elektrycznego lub magnetycznego;
 3. Uszkodzeń spowodowanych niezgodnym z instrukcją obsługi lub dokumentacją produktu:
  – użytkowaniem,
  – transportem,
  – montażem,
  – zasilaniem,
  – przechowywaniem
  – czyszczeniem,
  – konserwacją.
 4. Uszkodzeń spowodowanych zanieczyszczeniem sprzętu lub powstałych w wyniku używania do jego czyszczenia środków
  chemicznych nieprzeznaczonych do tego celu (niezgodnych z instrukcją obsługi).
Jaki zasięg posiadają piloty zdalnego sterowania?

Nie ma możliwości aby podać realny zasięg działania pilota. Najlepszy sygnał jest w terenie otwartym, w takich warunkach średnio piloty zdalnego sterowania mają zasięg około 10-30 metrów, ale w domu mamy ściany oraz inne przeszkody które utrudniają komunikację pomiędzy sterownikiem a pilotem. Różne materiały w różny sposób tłumią sygnał. Orientacyjne straty zasięgów: · cegła: 10–40% / drewno, gips: 5-20% / szkło: 10-20% / beton: 40-80% / metal: 90-100%.
Sterowniki Wifi pozwalają na zdalne sterowanie urządzeniami z dowolnego miejsca, co eliminuje ograniczenia związane z małym zasięgiem pilotów radiowych. Dzięki temu użytkownik może kontrolować urządzenia za pośrednictwem smartfona lub tabletu.

Do czego służy wzmacniacz sygnału w instalacjach LED?

Wzmacniacz sygnału w instalacjach LED służy do wzmacniania sygnału PWM (Pulse Width Modulation), który jest stosowany do sterowania jasnością diod LED. Wzmacniacz sygnału umożliwia zwiększenie zasięgu sygnału PWM i zapewnia równomierne oświetlenie w całej instalacji LED, nawet przy dużej liczbie diod LED lub dużej odległości między nimi.

Materiały do pobrania

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami w formie plików PDF

 

Katalog produktów
Instrukcja montażu Świecącej Kostki Brukowej
Warunki gwarancji
Formularz reklamacji

 

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek

9:00-15:00

Telefon

+48 22 350 76 36

E-mail

buro@ledbruk.com

Adres

ul. 3 Maja 48

05-230 Kobyłka, Polska

Przejdź do sekcji planowania instalacji

Przewodnik Instalatora

Sprawdź

Doradztwo przy zakupie i instalacji

Świecąca Kostka Brukowa

Dlaczego kostka brukowa LED?

Inspiracje

KATALOG
PRODUKTÓW

 

2021 / 2022

Wyobraź sobie sen projektanta połączony z talentem rzemieślnika. Wyszukaną wizję artysty w objęciach niezawodnej technologii.

Pomyśl, jak ekscytujące musiały być ich rozmowy i proces tworzenia. Co musiało się stać, aby dzieło zadowoliło każdego z nich? To nie był prosty proces.

To wszystko dla Ciebie!

.

.

.

.