Zaznacz stronę

Plan oświetlenia w otoczeniu Twojego domu i ogrodu.

Od czego zacząć? 6 prostych kroków w planowaniu.

Przed zakupem nowego oświetlenia zewnętrznego warto przygotować plan oświetlenia. W nim określisz, które obszary i elementy Twoje przestrzeni wokół domu chcesz oświetlić. Plan oświetlenia można stworzyć w mgnieniu oka. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Krok 1 – Naszkicuj plan oświetlenia.

Narysuj szkic swojego podwórka. możesz to zrobić odręcznie lub skorzystać z projektu , który otrzymałeś od projektanta. Zastanów się, z których miejsc najczęściej będziesz oglądał Twoją przestrzeń wokół domu (kierunek oznaczony na rysunku strzałkami). Zrób listę elementów, które chcesz oświetlić (przestrzenie oznaczone pomarańczowym polem).

Krok 2 – Dopasuj lampy do stylu otoczenia wokół Twojego domu.

Na przygotowany wcześniej Plan sytuacyjny nanieś interesujące Cię lampy. Zwróć uwagę na kilka istotnych rzeczy.

ILOŚĆ ŚWIATŁA – za dużo światła może być przytłaczające, upewnij się , że w planowanej przestrzeni znajdą się również zaciemnione miejsca. W ten sposób zwrócisz większą uwagę na oświetlone obszary.

INTENSYWNOŚĆ – przy doborze lamp weź również pod uwagę poziom jasności opraw, lampy LedBruk posiadają opcję ściemniania.

Krok 3 – Dopasuj odpowiedni kształt lampy do swojej kostki brukowej.

Kostka Brukowa LedBruk® została zaprojektowana w kilku wzorach, pasujących kształtem do popularnych na rynku kostek brukowych. Wybierz odpowiedni wzór.

Krok 4 – Wybierz odpowiednią wersję światła.

Oferujemy do wyboru następujące wersje produktu:

  1. WW barwa biała ciepla 3000K
  2. CW barwa biala zimna 6500K
  3. RGB barwa do wyboru z palety 16 mln. kolorów
  4. RGB+WW paleta RGB oraz barwa biała ciepla 3000K
  5. RGB+CW paleta RGB oraz barwa biała zimna 6500K
  6. CCT czyli skorelowana temperatura barwowa – to nic innego jak możliwość płynnej zmiany barwy od ciepłej 2700K do zimnej 6500K , wraz z możliwością ściemniania.
  7. RGB+CCT wariant ten dodatkowo posiada zestaw diod RGB, które dają użytkownikowi dostęp do pełnej palety barw. Dzięki połączeniu tych dwóch technologii produkty marki LedBruk® mogą oprócz funkcji oświetleniowych pełnić również funkcję rewelacyjnej dekoracji, która zachwyci wszystkich pełną gamą kolorów świecenia.

 

Krok 5 – Przewód zasilający – ile metrów potrzebujesz?

Oblicz długość przewodu zasilającego, jakiej potrzebujesz. Gdy montujesz więcej niż 10 sztuk Świecących Kostek Brukowych koniecznie poprowadź przewód przez wszystkie oprawy oraz od ostatniej z powrotem do źródła zasilania. Dzięki temu unikniesz spadków napięcia na którejkolwiek z opraw. 

Każda wersja kolorystyczna oprawy Ledbruk® lub LedPave® posiada dedykowany przewód instalacyjny gwarantujący trwałość i szczelność instalacji specyfikacja dedykowanych przewodów poniżej.

  1. Wersja W dedykowany przewód LedBruk® 2×1,5 mm2
  2. Wersja RGB+W dedykowany przewód LedBruk® 3×0,5 + 2×1,5 mm2
  3. Wersja RGB+CCT dedykowany przewód LedPave® 3×0,5 + 3×1 mm2
  4. Wersja CCT dedykowany przewód LedPave® 3×1 mm2.

Krok 6 – Zaplanuj dodatkowe funkcjonalności.

Zaplanuj oświetlenie tak, aby witało Cię, gdy wracasz do domu. Inteligentny System sterowania LedBruk firmy BleBox, automatycznie oświetli podwórko i podjazd na Twój powrót (tak samo jak oświetlenie wewnętrzne, które planujesz wewnątrz domu).

Zdarza Ci się zapomnieć o wyłączeniu światła przy wychodzeniu z domu? Teraz nie musisz się martwić – system BleBox zadba, aby wszystkie światła automatycznie zgasły po Twoim wyjściu.

A gdy wyjedziesz na urlop, zapewni bezpieczeństwo domu – samozapalające się i gasnące światła będą symulować Twoją obecność.

BleBox zapewni Ci spokój ducha, niezależnie od tego, czy będziesz w domu czy poza nim. Uwolnij się od zmartwień i korzystaj z każdej chwili! Zaplanuj interesujące Cię funkcjonalności sterowników np. otwieranie bramy vs oświetlenie.

Przewodnik Instalatora

Sprawdź

Doradztwo przy zakupie i instalacji