Zaznacz stronę

Niemal każdy właściciel domu jednorodzinnego z podjazdem i podwórkiem ma możliwość wyeksponowania atutów posesji, a także przygotować odpowiednią aranżację domu, która sprawi, że otoczenie wokół domu będzie efektowne i robiące wrażenie na gościach czy na sąsiadach. Jakie oświetlenie kostki brukowej wybrać, by spełniało nasze oczekiwania?

Podświetlana kostka LED

Planując podświetlenie podjazdu wykonanego z kostki brukowej, jest możliwość wykorzystania opraw najazdowych montowanych w podłożu. Niezwykle atrakcyjnym i nowoczesnym rozwiązaniem są także podświetlane kostki brukowe, dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Świecąca kostka brukowa LED zapewnia nie tylko łatwą konserwację, ale też dużą szczelność i odporność na warunki atmosferyczne. Kostki zasilane są bezpiecznym napięciem, za pomocą dedykowanych zasilaczy. Technologia LED umożliwia też sterowanie oświetleniem, a także barwą i kolorem emitowanego światła. Takie rozwiązanie sprawdzi się na podjeździe przed domem, hotelem czy restauracją.

Oprawy najazdowe – trwałe oświetlenie przed obiektem

Produktami, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów są także oprawy najazdowe. Są to prostokątne, kwadratowe lub okrągłe lampy halogenowe o mocnym świetle. Planując budowę wjazdu do garażu czy chodników tarasowych, warto zaprojektować miejsce właśnie dla tych lamp. Istnieje także możliwość zamontowania ich przy używanym już podjeździe. Oprawy najazdowe jako oświetlenie przydomowe wykonane są z solidnych materiałów, odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Ponadto można po nich stąpać i najeżdżać samochodem, bowiem mają wysoką nośność. Przy ich wyborze bardzo też zwrócić uwagę na wodoszczelność i hermetyczną obudowę.

Popularne słupki oświetleniowe

Niezwykłym produktem, który możne stanowić oświetlenie kostki brukowej i nie tylko są lampy słupkowe. Dają one subtelną wiązkę światła, co tworzy uroczy klimat i nie oślepia osób, które poruszają się wjazdem, np. parkując w nocy samochód. Ponadto są one odporne na warunki zewnętrzne i używa się ich często do podświetlania pięknych i estetycznie urządzonych ogrodów. Zazwyczaj taki rodzaj oświetlenia dostępny jest w wymiarach 50 cm, dzięki czemu nie wyglądają one zbyt monstrualnie, przez co nie dominują całego podjazdu z kostki brukowej, a jedynie go uzupełniają.